Skip to content

 

 

31.märtsil 2001 avati Viljandi spordihoone juurdeehitus

Spordihoone avamise mäng ja esinemine

12. novembril kuulutati ametlikult avatuks Männimäe jalgpallihall.

Linnapea Madis Timpsoni sõnul on valmis saanud Viljandi ajaloo esimene jalgpallihall, mis avab sportlastele uued võimalused talvisel ajal treeningute läbiviimiseks. „Selle sisehalli valmimisest on unistatud ja sellest räägitud pikki aastaid ning nüüd on see lõpuks teoks saanud. Hall pidi algselt valmima juba augustis, kuid ehituses tuli ette mitmeid takistusi. Kõikvõimalikest tagasilöökidest hoolimata on aga ehitustöödega lõpuni jõutud ning esimene täismõõtmetes jalgpallihall väljaspool Tallinna on valmis,” ütles linnapea.

Ta sõnas, et hallist võidavad nii jalgpallurid kui ka teised spordisõbrad. „Viljandist pärit jalgpallurid on ka praegustes tingimustes treenides päris kaugele jõudnud, aga see hall sisendab kindlust, et tulevikus võib viljandlasi kohata maailma tippliigades rohkemgi,” lausus linnapea, „Samuti on mul on hea meel selle üle, et leidsime võimaluse panustada rohkem, kui luua ainult kunstmuruga jalgpallihall. Ümber väljaku on tehtud tartaankattega jooksurajad, mida saavad kasutada ka teised sportlased ning loodud ka ala jõutrennide tegemiseks.”

Timpson lisas, et julgustab Vabariigi Valitsust jätkama sisehallide loomise projektiga ning Viljandi on nõus oma kogemust ka teistega jagama.

Jalgpallihall on 118 meetrit pikk, 77 meetrit lai ning 23 meetrit kõrge. Selles on täismõõtmetes jalgpalliväljak, kaherajaline jooksring ümber väljaku ning peasirgel neli jooksurada, mis võimaldab joosta 60-meetrist ja 100-meetrist vahemaad. Samuti on olemas ala jõutreeningute tegemiseks koos vajaliku inventariga.

Halliga on ühenduses ka 520 ruutmeetri suurune olmehoone, kus on neli riietusruumi koos pesu- ja tualettruumidega ning treenerite ja kohtunike riietusruum koos kõige vajalikuga ning vajalikud tehno- ja laoruumid. Samuti fuajee ja pealtvaatajate ala koos rõduga, mis pakub võimalust mängu vaadata kuni 200 inimesel.

Jalgpallihalli ehitasid osaühingud Arens Ehitustööd, Dreibau ja Pro Ehitus. Halli rajamine ja sisustamine läks maksma ligi 3 miljonit eurot, millest 1,5 miljonit tuli riigieelarvest.